Kapı Kolu Modellerinin Kullanılacağı Ortama Göre Seçimi

  • admin
  • 2017-03-10
  • 1066 Views
  • 0 Comment
Kapı Kolu Modellerinin Kullanılacağı Ortama Göre Seçimi

Kapı kolu modellerini kullanılacağı ortam ve kullanılacak evin özel dizaynına göre seçiminin dekorasyona sağlayacağı katkılar.

Yaşadığımız her alanda nasıl kapılara ihtiyacımız var ise bir o kadar mecburen kapı kollarına ihtiyaç vardır.Bir ortamda kapı varsa kapı kolu olmaması gibi bir şey mümkün değildir. Kapı kollarında asıl amaç kapıyı açıp kapatmak olsa da ne kadar dekoratif ne kadar şık ne kadar gösterişli olursa olsun o kadar hoşumuza gidiyor. Bunun içinde kapı kollarında sürekli bir yenilenme söz konusudur.Eskiden kullanılan alüminyum gayet sade ve kullanışsız kapı kollarının yanında günümüzde kristal taşlarla da süslenmiş kapı kolları vardır.  Kapı kollarında kullanılan renkler genellikle beyaz yada sarı renklerde olur.Değişiklikler genellikle kapı kolu modellerinde olur.Çoğunlukla düz olan kapı kollarında top şeklinde olanları da vardır. Amerikan kapı kolu olarak adı geçen bu kapı kollarında sadece pirinçten yapılanların da yuvarlağın dışında kare,dikdörtgen,aslan kafası olan ,kabartma güllü olanları gibi şık kapı kolları vardır. Ayrıca gece karanlıkta dikkat çekmesi için fosforlu kapı kolu modelleri de vardır.


Fosforlu kapı kollarında geceyi anımsatan ay yıldılar yada havai fişekleri anımsatan desenler yada üç boyutlu resim hissini veren karışık renkli kapı kolu modelleri vardır. Evlerde kullanılan kapı kolu modellerinde  de uygun seçim yapabilmek çok önemlidir. Evinizin döşeme tarzına göre kapı kolu modelleri beğenmelisiniz. Eğer evinizi spor döşemiş iseniz kapı kollarını da spor modellerden seçmek zorundasınızdır. Spor döşemiş bir evde kristal taşlı kapı kolu modelleri çok ta uygun olamayacaktır. Eğer evinizi klasik modellerde taşlı aksesuarlarla filan süslemiş iseniz yada altın rengini çok seviyor ve özellikle de altın varakları çok kullanıyorsanız komple kristal taştan yapılmış kapı kollarını yada içine taş gömülmüş kapı kollarını tercih etmelisiniz.Çocuk odaları için renkli fosforlu kapı kolları çok ilgi çekici ve sevimli olabilir. Ayrıca dekoratif eşyalardan oluşan bir eviniz varda sizin için de hazırlanmış kapı kolları vardır. Bunların içinde en dikkat çekenleri yapma bir el, silah,insan vücudu,taşlı kurbağa modeli yada yaprak modelli gümüş kapı kollarıdır…

Etiketler:

Yorum Yaz